Jedynym naszym zadaniem było rozkoszowanie się przygodą.z opinii o podróżach z Africaline

Autentyczne przeżycia,
indywidualne programy wyjazdów

Nasze autorskie podróże powstają z pasji polskich przewodników i ekspertów. Każdy z nich spędził w regionie swoich fascynacji co najmniej kilka miesięcy, żyjąc lokalnym rytmem i poznając miejscowe obyczaje.

Niektóre osoby z naszego zespołu na stałe mieszkają w krajach, do których możemy zabrać Cię w podróż życia. Wiedza, którą czerpiemy z ich doświadczeń, pozwala na dokładne rozpoznanie lokalnych warunków i przygotowanie nieszablonowych wypraw. Autor programu podróży będzie Twoim przewodnikiem na jej trasie. Zabierze Cię do miejsc, które zna i ludzi, którzy są jego przyjaciółmi. Poznasz zakątki zazwyczaj niedostępne dla turystów i weźmiesz udział w wydarzeniach zastrzeżonych dla lokalnej ludności.

Jeśli zależy Ci na tym, by przeżyć przygodę tylko w gronie rodziny lub najbliższych przyjaciół, przygotujemy dla Ciebie indywidualny program wyjazdu. Skontaktuj się z nami, by uzgodnić szczegóły wyprawy.

„Cała nasza podróż była fantastyczną kompozycją dyskretnej opieki organizatora z cudownym poczuciem samodzielnego podróżowania po Afryce.”
“Jesteście mistrzami w niekomercyjnych i niesztampowych wyjazdach. Mnóstwo wrażeń i emocji, a do tego czułam, że zwiedzam kraj nie jako turystka tylko osoba w grupie znajomych.”

Wyższy standard, wyższa jakość,
większa przygoda

Filozofia podróżowania Africaline pozwala na realne uczestnictwo zamiast biernej obserwacji. Otwiera przed Tobą możliwość poznania Afryki zamiast jej zwiedzania,

W autorskich programach łączymy ze sobą różne światy – od urzekającej naturalnym pięknem sawanny, przez dziką i pozornie niedostępną dżunglę, aż po bezpieczny komfort ekskluzywnej rezydencji, w której odpoczniesz po całodziennej wyprawie. Pokazujemy zarówno Afrykę znaną z programów przyrodniczych, jak i tę, do której nie docierają ekipy filmowe.

Efekty naszych starań doceniło tysiące klientów. Wielu z nich wraca do nas z rodziną i przyjaciółmi, by poznawać nowe zakątki Afryki lub zobaczyć te same miejsca z innej perspektywy.

Afryka jest kontynentem tysiąca twarzy – my pokazujemy tylko te autentyczne.

Podróż z Africaline to przygoda, która zamienia się w pasję odkrywania. Jeśli jej pragniesz, zapoznaj się z katalogiem podróży i zdecyduj, które oblicze Afryki chcesz zobaczyć jako pierwsze.

Niewielkie, kilkuosobowe grupy

Z Afryką wiążą się niepowtarzalne, często bardzo osobiste emocje. Łatwiej odkrwać je w mniejszym gronie, docierając do miejsc niedostępnych dla dużych grup turystycznych.

W podróże z Africaline wyruszają zarówno rodziny z dziećmi, grupy przyjaciół, jak i pojedynczy śmiałkowie, pragnący odkrywać Afrykę w towarzystwie ludzi o podobnej ciekawości świata.

Wyprawa w kameralnym gronie sprzyja zawieraniu znajomości, które nie kończą się wraz z powrotem do Polski. Sami niejednokrotnie doświadczyliśmy, jak cenne wrażenia z podróży zamieniają się w jeszcze cenniejsze przyjaźnie.

“Mała grupa i doświadczony przewodnik - dzięki temu można było "dotknąć" i odbierać odwiedzane miejsca wszystkimi zmysłami. Nie było to oglądanie kraju przez okno luksusowego autokaru!”

Odpowiedzialność

Chcemy, by magiczne zachody słońca nad sawanną, rozległe górskie krajobrazy oraz rzadkie gatunki roślin i zwierząt zachwycały kolejne pokolenia podróżników, a żyjące w zgodzie z|naturą plemiona mogły kultywować swoje tradycje z dala od zgiełku nowoczesności. Wymaga to troski o unikatowe w skali świata środowisko, które pokochaliśmy zarówno my, jak i nasi klienci.

Należymy do organizacji turystycznych wspierających zachowanie lokalnych ekosystemów: East African Wildlife Society, Wild Clubs of Kenya oraz Kenya Association of Tour Operators. W ramach programu „Podróżuj z nami – pomagaj z nami” rozwijamy działalność charytatywną. Blisko współpracujemy z fundacją AAR Beckamnn Trust kierowaną przez wieloletnią przyjaciółkę Africaline Maryjkę Sapieha–Beckmann, córkę księcia Eustachego Sapiehy.

Z dużym szacunkiem traktujemy naszych gospodarzy i ich kulturę. Dlatego organizując wyprawy, dbamy o to, by nasi afrykańscy współpracownicy wnieśli do nich autentyzm, pozwalający odróżnić prawdziwą podróż od nastawionej tylko na komercję turystyki. W ten sposób stworzyliśmy model podróżowania, który gwarantuje naszym klientom osobiste przeżycia i emocje. więcej o odpowiedzialności

Bezpieczeństwo

Cieszy nas, że w wyprawach Africaline biorą udział także rodziny z dziećmi. To dowód na to, że klienci ufają naszej wiedzy, doświadczeniu oraz umiejętnościom zapewnienia im komfortu i bezpieczeństwa w każdych warunkach.

Podczas wypraw polegamy na profesjonalnym sprzęcie, a do niedostępnych dla przeciętnego turysty miejsc docieramy, korzystając z rozwijanej przez prawie dwie dekady sieci zaufanych kontaktów.

Lokalne warunki, zwyczaje i specyficzny, afrykański styl życia poznaliśmy od środka – jako jedyne polskie biuro podróży posiadamy bowiem własny oddział w Kenii. Dzięki temu dla miejscowej ludności nie jesteśmy tylko kolejnymi mzungu (w języku suahili: białymi lub obcymi), lecz tubylcami.

W rozmowach Afrykańczyków z turystami, droga od mister, przez friend aż do brother jest bardzo krótka, jednak w rzeczywistości nie oznacza ona żadnej realnej więzi. My zbudowaliśmy z naszymi afrykańskimi współpracownikami prawdziwą relację opartą na zaufaniu, co owocuje szczególną troską, jaką otaczają klientów Africaline.

„Wybraliśmy się 4-osobową rodziną z dziećmi 13 i 15 lat. Szczególnie się cieszymy, że zdecydowalismy się je zabrać – było to dla nich wielkie przeżycie. Tam naprawdę zwierzęta są na wyciągnięcie ręki, nawet lwy. Krajobrazy bajeczne. ”
© 2016 Africaline.