Afryka - kultura

W poszukiwaniu zaginionej Arki

W poszukiwaniu zaginionej Arki

Etiopia 18 dni 6-10 osób 5550 USD

W 1981 r. amerykańskie kina podbił film o przygodach Indiany Jonesa - brawurowego podróżnika, poszukującego zaginionej Arki Przymierza. W Etiopii, gdzie kopia legendarnego artefaktu znajduje się w każdym kościele, poczujesz się jak bohater kinowego przeboju, odkrywający różnorodność tutejszej kultury i bogactwo przepojonej mistycyzmem historii.

szczegółowy program

Timkat - chrzciny Chrystusa

Timkat - chrzciny Chrystusa

Etiopia 17 dni 6-10 osób 6750 USD

W styczniu, gdy w Polsce temperatury spadają do kilkunastu stopni poniżej zera, ulice pokryte są śniegiem, a świąteczna atmosfera jest już tylko wspomnieniem, w ciepłej i suchej Etiopii trwają przygotowania do najważniejszego religijnego święta Timkat. Początek roku to Twoja szansa na przeniesienie się w tajemny świat etiopskiego chrześcijaństwa oraz dotarcie do Danakilu - najgorętszego miejsca na Ziemi.

szczegółowy program

W rytmie Afryki

W rytmie Afryki

Senegal, Gambia 13 dni 6-10 osób 4900 USD

Niektórzy, chcąc poczuć rytm i ducha Afryki, słuchają płyt Boba Marleya. Są jednak jeszcze lepsze sposoby, dzięki którym poznasz wyjątkową atmosferę kontynentu. Jednym z nich jest podróż do zachodniej Afryki - do krajów piaszczystych plaż, żywiołowej muzyki i pięknej, kolonialnej architektury.

szczegółowy program

Bezdroża Afryki

Bezdroża Afryki

Kenia, Tanzania 17 dni 6-10 osób 6050 USD

Podróż dla miłośników przygody, pragnących poczuć klimat miejsc odludnych, dzikich i niedostępnych oraz zasmakować w kolonialnej atmosferze i historii Czarnego Lądu. Połączenie trekkingu, eksploracji oraz eleganckich lodgy i lokalnych atrakcji pozwoli Ci zebrać niecodzienne wrażenia z najbardziej charakterystycznych rejonów Afryki Środkowo-Wschodniej.

szczegółowy program

Tanzania Northern Highlands

Tanzania Northern Highlands

Tanzania, Zanzibar 13 dni 6-10 osób 3800 USD

Safari njema! (w suahili: “szczęśliwej podróży”) - słyszą podróżnicy wyruszający na wyprawę. Tanzania Northern Highlands to w istocie szczęśliwa podróż, pełna bliskich kontaktów z nieokiełznaną afrykańską przyrodą i wzbogacona o ujmującą elegancję komfortowych miejsc noclegowych oraz spotkania z grupami etnicznymi żyjącymi z dala od cywilizacji. Zwieńczeniem eksploracji Tanzanii jest odpoczynek na śnieżnobiałych plażach skąpanego w wiecznym słońcu Zanzibaru. Jeśli dotychczas podróż do Afryki była dla Ciebie tylko marzeniem, najwyższy czas je spełnić!

szczegółowy program

© 2016 Africaline.