FLYING SAFARI NAMIBIA

Flying safari to wyjątkowa, ekskluzywna i autorska wyprawa oferowana tylko przez biuro AFRICAline. To niesamowite safari oparte na prywatnych lotach awionetką!
Kraje
Namibia
Ilość osób
9 osób
Termin (10 dni)
22.11.2019 - 01.12.2019
Cena
4190 EUR + bilet lotniczy
Wyprawa z polskojęzycznym przewodnikiem AFRICAline
Chcę jechać

Formularz zgłoszeniowy

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Africa Line sp. z o.o. sp.k. z siedzibą Warszawie w celu przygotowania i wysłania oferty

Flying safari to wyjątkowa, ekskluzywna i autorska wyprawa oferowana tylko przez biuro AFRICAline. To niesamowite safari oparte na prywatnych lotach awionetką, z zaprzyjaźnionym, najlepszym pilotem, który pokaże nam Afrykę z zupełnie innej perspektywy. Taka forma wyprawy pozwala dotrzeć do miejsc niedostępnych, uchwycić barwną mozaikę krajobrazów i podziwiać widoki zarezerwowane wyłącznie dla ptaków. Dodatkowym atutem tego programu są niepowtarzalne lodge i campy, które zachwycą niejednego wytrawnego podróżnika!

Program podróży
Program podróży
Dzień 1
WYLOT Z WARSZAWY DO NAMIBII

Wylot do Windhuku z przesiadką w jednym z europejskich lub bliskowschodnich portów lotniczych.

Wyżywienie
-
Zakwaterowanie

-

Dzień 2
PRZYLOT DO WINDHUKU – PRZELOT DO PARKU NARODOWEGO ETOSZY – PIERWSZE SAFARI SAMOCHODOWE

Wyprawę rozpoczynamy w Windhuku. Profesjonalny pilot oraz awionetka będą do dyspozycji grupy przez całe 7 dni afrykańskiej przyrody. Dzięki temu rozwiązaniu możemy w pełni dopasować program safari do potrzeb grupy, a także sprawić, by pobyt w Namibii był jak najbardziej owocny w nowe doświadczenia. Korzystając z prywatnego transferu lotniczego unikamy długich przejazdów samochodami, a zaoszczędzony czas poświęcimy na obcowanie z dziką afrykańską przyrodą. Pierwszy przelot potrwa około 1,5 godz. i zabierze nas do lodge położonej tuż przy granicy Parku Narodowego Etoszy. W zależności od sił i czasu będzie można wybrać się tego dnia na pierwsze samochodowe safari.

Wyżywienie
lunch / kolacja
Zakwaterowanie
Dzień 3
SAFARI SAMOCHODOWE W PARKU NARODOWYM ETOSZY – POSZUKIWANIA WIELKIEJ PIĄTKI

Po śniadaniu rozpoczniemy safari samochodowe w Parku Narodowym Etoszy obejmującym tereny leżące przy olbrzymim wyschniętym jeziorze. Ze względu na dużą koncentrację zwierząt, uważany jest za jeden z najsłynniejszych parków całej Afryki. Występujące tu źródła wody przyciągają dzikie zwierzęta z całej północnej części Namibii. Przed nami okazja do zobaczenia lwów, dużych stad słoni, żyraf, zebr, antylop, a nawet gepardów czy lamparta. Park Etoszy słynie również z dużej populacji niezwykle rzadkich czarnych nosorożców. Powrócimy do lodge na lunch, a po południu wyruszymy na kolejne safari, by podziwiać zwierzęta. Kolacja, nocleg.

Wyżywienie
śniadanie / lunch / kolacja
Zakwaterowanie
Dzień 4
SAFARI SAMOCHODOWE W ETOSZY – LOT WIDOKOWY NAD ETOSZĄ I DAMARALANDEM

Po śniadaniu czeka nas jeszcze jedno safari w Parku Narodowym Etoszy. O poranku można zobaczyć drapieżniki wracające z nocnych polowań. Po lunchu udamy się na pas startowy, skąd prywatnym samolotem ruszymy na widokowy lot nad wyschniętym jeziorem Etosza. Widok jałowego, ogromnego solniska z pokładu awionetki pozostanie w pamięci na długo. To jedno z tych miejsc, które warto podziwiać z podniebnej perspektywy. Wspaniałych wrażeń dostarczy również przelot ponad górskim regionem Damaraland. Po 1 godz. 15 min. lotu wylądujemy na prywatnym lotnisku Etendeka Mountain Camp. Wieczorem wybierzemy się również na samochodowe safari po terenach należących do campu w poszukiwaniu żyjących tu żyraf, skoczników antylopich, kudu czy oryksów.

Wyżywienie
śniadanie / lunch / kolacja
Zakwaterowanie

Etendeka Tented Camp, http://www.etendeka-namibia.com/*

Dzień 5
PIESZE SAFARI – PRZELOT WIDOKOWY NA WYBRZEŻE SZKIELETÓW I DALEJ DO SWAKOPMUND

Wczesnym rankiem czeka nas niezwykły ok. 3-godzinny spacer po górzystych okolicach campu. Przewodnik zabierze nas do fascynującego świata zwierząt i roślin. Również geologia obszaru jest zachwycająca, o czym przekonamy się, poszukując pięknych minerałów i ciesząc oczy skarbami natury. Po lunchu w campie wyruszymy w wyjątkowy lot widokowy (czas trwania: ok. 2 godz.). Będziemy podziwiać z lotu ptaka wielkie połacie wydm oraz niezwykłych formacji skalnych. Kierując się nad ocean, dotrzemy nad Wybrzeże Szkieletów, nazywane „bramą do piekła” ze względu na silne prądy i liczne płycizny, które są niezwykle niebezpieczne dla przepływających tędy statków. Na wybrzeżu znajduje się ponad tysiąc wraków! Warto być czujnym obserwatorem, być może uda się wypatrzeć olbrzymią kolonię kotików – ssaków z rodziny uchatkowatych, tłoczących się tysiącami na wybrzeżu. W międzyczasie wylądujemy na godzinę, by uzupełnić paliwo. Loty widokowe zakończymy w Swakopmund. Transfer z lotniska do hotelu.

Wyżywienie
śniadanie / lunch / kolacja
Zakwaterowanie
Dzień 6
REJS PO ZATOCE WALVIS – JAZDA SAMOCHODAMI TERENOWYMI WZDŁUŻ PLAŻY – BIEGANIE PO WYDMACH

Przed nami dzień pełen rozmaitych aktywności. Po śniadaniu ruszymy w rejs po zatoce Walvis. To okazja do obserwacji morskiej fauny – kotików, delfinów, pelikanów. Następnie przejedziemy samochodem terenowym wzdłuż plaży, pomiędzy oceanem a wydmami Pustyni Namib. Atrakcją dnia będzie wspinaczka i bieganie po wydmach, które są jednymi z najpiękniejszych na świecie. Wieczorem powrót do Swakopmund.

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie
Dzień 7
PRZELOT WIDOKOWY DO SOSSUSVLEI – SPACER DO DEAD VLEI – SURREALISTYCZNE KRAJOBRAZY PUSTYNI

Kiedy tylko mgła się uniesie, ruszymy w najbardziej spektakularny lot widokowy tej podróży (czas trwania: ok. 1,5 godz.). Najpierw wzdłuż wybrzeża, by przeciąć przestrzeń powietrzną nad Pustynią Namib i wylądować w Regionie Sossusvlei. Samochodem terenowym przejedziemy w głąb pola wydmowego. Następnie już pieszo dotrzemy między innymi do nieziemskiego miejsca – Dead Vlei (czas przejścia: ok. 20 min.), które sprawi, że poczujemy się jak na innej planecie. Kontrastująca biel wyschniętej niecki z czarnymi pniami martwych akacji, granatowym niebem i krwisto pomarańczowymi wydmami potęguje surrealistyczny obraz tego cudu natury. Chętni mogą wejść na najwyższe wydmy mierzące ponad 300 m wysokości. Przejazd do lodge na odpoczynek.

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie

Desert Hills*

Dzień 8
PRZELOT DO WINDHUKU

Po śniadaniu czeka nas ostatni przelot nad magiczną Namibią, zakończony lądowaniem w Windhuku (czas lotu: ok. 1 godz.). Z lotniska udamy się do hotelu na odpoczynek.

Wyżywienie
śniadanie
Dzień 9
WYLOT DO POLSKI - MOŻLIWOŚĆ PRZEDŁUŻENIA WYPRAWY O WODOSPADY WIKTORII

Po śniadaniu czas wolny na odpoczynek. O odpowiedniej godzinie transfer na lotnisko i wylot do Polski.

OPCJA WYDŁUŻENIA PROGRAMU O WODOSPADY WIKTORII

Dzień 9
PRZYLOT DO VICTORIA FALLS
Po śniadaniu wyjedziemy na lotnisko w Windhuku, by dostać się do miasta Victoria Falls w Zimbabwe. Czas na zakwaterowanie i odświeżenie się. Wieczorem wybierzemy się na klimatyczną kolację boma w afrykańskim stylu w restauracji serwującej tradycyjne dania barbecue. Na miejscu czeka na nas wielki open bufet, gdzie skosztować można między innymi: guźca, antylopy elanda, kudu, strusia czy krokodyla! Podczas posiłku będziemy podziwiać występy miejscowych muzyków i tancerzy.
Zakwaterowanie: Hotel Kingdom****, http://www.thekingdomhotel.co.za/
Wyżywienie: śniadanie / kolacja

Dzień 10
SPACER PO PARKU NARODOWYM VICTORIA FALLS – PODZIWIANIE WODOSPADÓW
Po śniadaniu rozpoczniemy spacer po Parku Narodowym Victoria Falls. Podejście pod kurtyny wodospadów liczących ponad 1,7 km długości i nawet 109 m wysokości to niepowtarzalna okazja, by podziwiać jeden z siedmiu naturalnych cudów świata. Widok katarakt wodospadu oraz bujnej roślinności nawadnianej przez mgiełkę powstałą przy spadku ogromnej masy wody z dużej wysokości zapiera dech w piersiach.
Po południu czas wolny można wykorzystać na odpoczynek przy hotelowym basenie i spacer po miasteczku. Chętni będą mogli odbyć lot helikopterem nad Wodospadami Wiktorii – z tej perspektywy wielkość wodospadów i przelewających się przez niego hektolitrów wody widać najpełniej (lot płatny dodatkowo).
Zakwaterowanie: Hotel Kingdom****, http://www.thekingdomhotel.co.za/
Wyżywienie: śniadanie

Dzień 11
WYLOT DO POLSKI
Po śniadaniu transfer na lotnisko w Victoria Falls lub Livingstone w Zambii i wylot do Polski z przesadką w jednym z europejskich lub bliskowschodnich portów lotniczych.

Dzień 12
PRZYLOT DO WARSZAWY
*W razie braku dostępności zaproponowanych miejsc noclegowych zastrzegamy sobie prawo do zmiany zakwaterowania na inne, o takim samym lub podobnym standardzie.

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie

-

Dzień 10
PRZYLOT DO WARSZAWY

*W razie braku dostępności zaproponowanych miejsc noclegowych zastrzegamy sobie prawo do zmiany zakwaterowania na inne, o takim samym lub podobnym standardzie.

Wyżywienie
-
Zakwaterowanie

-

Przeloty wewnętrzne prywatną 14-osobową awionetką Cessna Grand Caravan
Zakwaterowanie zgodnie z programem
Transport w krajach docelowych
Atrakcje wymienione w programie bez adnotacji „płatne dodatkowo”
Opiekę polskojęzycznego przewodnika AFRICAline
Wyżywienie zgodnie z programem
Opłaty w parkach narodowych i zwiedzanych obiektach
Ubezpieczenie
Kontakt
Przelotu międzynarodowego na trasie Warszawa - Windhuk - Warszawa (koszt dodatkowy: ok. 4200 – 5000 PLN za osobę; bilet można rezerwować indywidualnie)
Własnych wydatków
Dopłaty do pokoju jednoosobowego (koszt dodatkowy: 500 EUR)
Wizy (80 EUR wiza do Namibii; 30 USD wiza do Zimbabwe)
Zwyczajowych napiwków (koszt dodatkowy: ok. 50 USD za osobę)
Dopłaty do wydłużenia programu o Wodospady Wiktorii (koszt dodatkowy: 980 EUR za osobę)
Kontakt